o blogu/o autorce

Prawdę mówiąc, każdy dzień umyka mi, niczym mgnienie oka. Lato też tak odbieram.W oczekiwaniu na nie, niecierpliwie przebieram nogami. Kiedy się zjawia, dopada mnie adhd. Po jakimś czasie dociera do mnie, że lato to sprawa przejściowa. Jak większość spraw, dlatego tylko Tu i Teraz warte jest zachodu. 

Co będzie potem? 
Kolorowe liście jesieni przyniosą konieczność otulania ciała w ciepłe materie. Na pocieszenie pozostaną słoneczne zdjęcia oraz spakowane w walizce wspomnienia lata.

Prawdę mówiąc, życie umyka, prawie tak jak lato. 
Dlatego odkąd na świecie pojawił się Rysiek, uświadomiłam sobie bardzo wyraźnie, że wcale nie mam ochoty na pogoń za czymś, co nie jest zgodne z wyznawanymi przeze mnie wartościami. Jakie to wartości? Takie, które nadają mojemu życiu autentyczny sens.

życ cytat

W czasie ciąży zarabiałam na życie pisząc i redagując teksty z pogranicza moich kompetencji zawodowych. Aż tu nagle BACH! Zostałam mamą i jedyne o czym byłam władna pisać, to moje kiełkujące macierzyństwo, które z perspektywy czasu to wiem, zmieniło we mnie niemal wszystko.

Dostałam w pakiecie razem z macierzyństwem, dojrzałość własnej kobiecości, której się nie wstydzę, z którą jestem pogodzona i którą bardzo lubię. Taką kobiecość naturalną, wynikającą ze świadomości i mocy, jaką dała mi ciąża i sam poród. Macierzyństwo, pomimo trudniejszych momentów, wpłynęło na mnie równoważąco. Poukładało mnie trochę i wzmocniło. 

Ponieważ BLOG był od zawsze dla mnie tworem, którego fenomenu nie pojmowałam, dlatego pomysł jego założenia, musiał we mnie dojrzewać. Mając w głowie nazwę Mama Tata Ono, która przyśniła mi się, dostrzegłam w niej potencjał. Nie chciałam jednak aby blog był tylko pamiętnikiem, odwzorowującym nasze życie, chociaż miałam potrzebę trochę tego życia uchylić. 

Blog powstał we wrześniu 2013 roku. Rodzicielstwo i tekst „Zamiast wstępu„ dały mu swój początek.

Aktualnie Mama Tata Ono to także rękodzieło stworzone dla dzieci i z myślą o dzieciach pod wspólną nazwą Manufaktura Mama Tata Ono . Nasze zabawki powstają z serca, niespiesznie, bo wydajność jest bezużyteczna, jeśli nie odnosi się do właściwych rzeczy. Podobnie nasz blog, ewoluuje, zmienia się, dostrajamy go z naszym FLOW.

Zdjęcie10510

UWAGA: Nie wyrażamy zgody na kopiowanie lub cytowanie treści, bez naszej wiedzy. Zdjęcia i grafiki zamieszczone na blogu, których nie jesteśmy autorami, są opisane źródłowo. 

Nazwa bloga oraz marki zabawek tworzonych w manufakturze Mama Tata Ono jest chroniona prawem autorskim (od września 2013 roku do nadal).

W sprawie pytań, komplementów, współpracy, reklamy pisz na adres: redakcja.mamatataono@wp.pl

 

The following two tabs change content below.

Anna Czupryniak - Fabiniak

Pedagog, coach zdrowia, autorka, trenerka umiejętności psychospołecznych. Wydobywa z kobiet kreatywność, uczy je pogłębiania relacji i wspiera w wyznaczaniu życiowego kompasu. Uważa, że nasz umysł lubi wytyczone ścieżki i funkcjonuje nawykowo. Nasze ciało jest metaforą procesów umysłowych a nasze relacje odbiciem jednego i drugiego.

Ostatnie wpisy Anna Czupryniak - Fabiniak (zobacz wszystkie)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>