O czym był mój rok?

inspiracje
The following two tabs change content below.

Anna Czupryniak - Fabiniak

Pedagog, coach zdrowia, autorka, trenerka umiejętności psychospołecznych. Wydobywa z kobiet kreatywność, uczy je pogłębiania relacji i wspiera w wyznaczaniu życiowego kompasu. Uważa, że nasz umysł lubi wytyczone ścieżki i funkcjonuje nawykowo. Nasze ciało jest metaforą procesów umysłowych a nasze relacje odbiciem jednego i drugiego.

Ostatnie wpisy Anna Czupryniak - Fabiniak (zobacz wszystkie)

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

 

inspiracjeMijający rok był o tym, że wszystko, co ma się wydarzyć, wydarza się. Był o tym, że liczy się teraźniejszość i drugi człowiek. Ale także o tym, że moc zaczyna się tam, gdzie jest miłość. Ta najtrudniejsza, do samego siebie, która pozbawiona filtrów, uczy autentyczności.

Mawia się, że niektóre lata przynoszą pytania, inne – odpowiedzi. Moje motto na 2015 – „Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie” pozwoliło mi mieć nadzieję. Ponadto rozbudziło także odwagę, do zadawania pytań. O tak!

Pod względem stawiania pytań, rok 2015 był dla mnie, bardzo obfity. Poszukiwałam w nim sensu wielu zdarzeń, relacji i słów. 

Cele były mało skonkretyzowane, ponieważ z planowaniem byłam zawsze na bakier. Za to podejmowanie wyzwań, to dla mnie chleb powszedni. Nie inaczej było w tym roku.

Pierwsze wyzwanie pojawiło się na przełomie 2014/2015 a wraz z nim nowe umiejętności, znajomości i plany.  Wszystko, co robiłam zawodowo i prywatnie wiązało się z poczuciem autentyczności, na które w końcu udzieliłam sobie zgody.

Największe wyzwanie roku

Prywatnie – dialog, porozumienie, partnerstwo

Zawodowo – przebudzenie, wiara i akceptacja

Najważniejsze słowo roku

SENS

Odkrycie roku

Webinaria, podcasty, kursy online, BABINARIUM, RIDERO

Człowiek roku

Prywatnie – mój mąż

Zawodowo – jako inspiracja, wsparcie i nauka – Beata Kapcewicz (uczy o marce osobistej), Ariadna Wiczling (uczy w sprawach biznesu online), Agata Dutkowska (inspiruje) Urszula Phelep (wspiera na temat facebooka),

Książka roku

W tym roku przeczytałam blisko 52 książki. Istotny wpływ wywarła na mnie książka Ani Piwowarskiej „Autentyczność przyciąga”, bo wpisała się mentalnie w moją tegoroczną przemianę.

Marzenie roku

Chciałam poznać tajniki tworzenia własnej strony www i to marzenie jest w toku realizacji. Chciałam aby Ryś został zadowolonym przedszkolakiem i tak też się stało.

Kit 2015 roku

Medialne sensacje (jeszcze bardziej oddaliłam się od TV) i aktualni rządzący (bez komentarza)

Hit 2015

Wyzwanie zorganizowane przez Justynę Kwiatkowską „W 21 dni zakochaj się w pieniądzach”, przez które dostrzegłam własną sprawczość i doceniłam mocne strony.

Podsumowując ten mijający 2015 jeszcze kilka faktów z mojego życia:

 1. W tym roku napisałam kilkadziesiąt tekstów, a niektóre ukażą się drukiem (z pisaniem wiążę  swoje plany na Nowy Rok)
 2. Uszyłam 12 lalek i niemal każda znalazła już milusińskie ramiona, w których jest tulona (zabawki sygnowane marką Mama Tata Ono, to twórczość intuicyjna, powstaje niespiesznie i każdy egzemplarz jest unikatem)
 3. Potrafię na 16 sposobów przygotować kawę, bo przez niespełna rok robiłam to w lokalnej kawiarni (nie jestem baristką, ale jak widać wszystko jest możliwe)
 4. Odbyłam kilkadziesiąt wspaniałych rozmów prywatnych i kilkanaście zawodowych (rozmowy te zmieniły życie moje i innych osób)
 5. Prowadzę 1 grupę na facebooku, dla Kobiet, które lubią wyzwania i potrafią współdziałać w kobiecych kręgach, wspierać się i motywować (organizujemy się także poza wirtualnym światem)
 6. Przygotowałam i zrealizowałam kilka kreatywnych projektów. Część z nich będzie miała swoją kontynuację w 2016 roku (już w styczniu poprowadzę autorskie warsztaty dla Kobiet, z wykorzystaniem Mapy Marzeń)
 7. Na swój rozwój osobisty przeznaczyłam w tym roku,  blisko 1000 złotych, niemal tyle samo, co na zdrowie fizyczne.
 8. Chciałam nawet w tym roku, podyplomowo studiować psychologię, ale widać nie jest mi to pisane, bo nie uruchomiono najbardziej interesującego mnie kierunku, na renomowanej uczelni (planowałam zrobić prawo jazdy, ale skusiła mnie ta psychologia a tymczasem z ani jednego ani z drugiego, nic nie wyszło)
 9. W przyszłość patrzę zgodnie z wewnętrznym poczuciem:                                                                                       „rób to, co kochasz, bój się i rób”.

 

A co kocham i czego się boję?

O tym w kolejnym wpisie…

Napiszesz mi w komentarzu, o czym był Twój rok?

The following two tabs change content below.

Anna Czupryniak - Fabiniak

Pedagog, coach zdrowia, autorka, trenerka umiejętności psychospołecznych. Wydobywa z kobiet kreatywność, uczy je pogłębiania relacji i wspiera w wyznaczaniu życiowego kompasu. Uważa, że nasz umysł lubi wytyczone ścieżki i funkcjonuje nawykowo. Nasze ciało jest metaforą procesów umysłowych a nasze relacje odbiciem jednego i drugiego.

Ostatnie wpisy Anna Czupryniak - Fabiniak (zobacz wszystkie)

Jedno przemyślenie na temat “O czym był mój rok?”

 1. ~j.lyt pisze:

  Mój rok był 2015 o tym jak szczęście w życiu prywatnym może się przenieść na inne sfery życia.. nauczył mnie tego, że na wszystko przyjdzie odpowiedni czas oraz tego, że nie często „gwiazdka z nieba” jest odpowiednią instytucją do składania wniosków z życzeniami. Trzeba zaufać sobie, bliskim i Bogu.. czekać, ale nie poddawać się i pomagać sobie w ich spełnianiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×